Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
15.12.171785

5 powodów dla których warto jechać do Kijowa

K

Po podróży do Charkowa i Kamieńca Podolskiego zdecydowaliśmy udać się do stolicy Ukrainy. Chcemy także podzielić się z Tobą 5 powodami, dla których warto tam jechać. Wkrótce Nowy Rok - to powód numer jeden :)

1. Zobacz największą choinkę w kraju

1

Każdego roku 19. grudnia w Kijowie zapalane są światła na ogromnej choince. Tysiące ludzi zbiera się tego dnia na Placu Sofijskim żeby rozkoszować się świątecznym nastrojem i odczuć w większym gronie atmosferę oczekiwania na cud. W tym roku choinka będzie miała aż 30 metrów wysokości i rozbłyśnie światłami neonów.

2. Obejdź kijowskie murale

2

Dziesiątki kolorowych obrazów na ścianach domów - murale w Kijowie stały się oddzielnym tematem dyskusji dotyczącej miejskiego street artu. Utalentowani artyści z Ukrainy, Hiszpanii, Argentyny, Australii i Portugalii upiększyli urbanistyczny pejzaż wspaniałymi obrazami. Obecnie stare ściany zostały przyozdobione surrealistycznymi portretami, pejzażami i abstrakcjami. Przed wyjazdem proponujemy zapoznanie się z mapą murali Kijowa tutaj.

3. Przespaceruj się Mostem Pieszych

3

Pieszy, Parkowy, Ażurowy - to różne nazwy jednego i tego samego mostu w Kijowie, który prowadzi na Wyspę Truchanowską. To jedyna w mieście piesza przeprawa przez Dniepr. Długość mostu wynosi 439 metrów, szerokość 7 metrów, a wysokość liczona od wody 26 metrów. Znajdujący się w centrum Kijowa Most Pieszych stał się jedną z wizytówek miasta, popularnym miejscem spacerów, romantycznych spotkań oraz ekstremalnych skoków na bungee. W 2013 roku, Most Pieszych został ozdobiony 4700 różnorodnymi diodami, które rozświetlają konstrukcję wieczorami.

4. Posłuchać organów w Kościele św. Mikołaja

4

Kijowski Dom Muzyki Organowej i Kameralnej został położony w działającej rzymsko-katolickiej świątyni, kościele św. Mikołaja. Budynek ten został wybudowany w gotyckim stylu, z typowymi, strzelistymi wykończeniami i wysokimi, ostro zakończonymi wieżami. Jego wysokość wynosi 64 metry. Dzięki zachwycającej akustyce, w czasach sowieckich w kościele nagrywano występy muzyki klasycznej. Aby uniknąć hałasu dobiegającego z wielkiego miasta, nagrania odbywały się nocą.

5. Przejść się po Padole

5

Aby zobaczyć inny Kijów, z równolegle i prostopadle położonymi uliczkami, bez ślepych zaułków na zakręcie Dniepru, koniecznie powinieneś udać się na Padół. Nazwa odnosi się do położenia tego historycznego rejonu - u podnóża wzgórz, czyli w “padole”. Wśród atrakcji dzielnicy można wymienić Akademię Kijowsko-Mohylańską, port rzeczny, fontannę Samsona, monaster florowski, cerkwie, Gościnny Dwór, Muzeum Prawa Magdeburskiego, Muzeum Hetmaństwa oraz muzeum - aptekę.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów