Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
14.11.173173

5 powodów dla których warto odwiedzić Kamieniec Podolski

Kam-Pod

Kamieniec Podolski nazywają miastem siedmiu kultur i narodowości, dlatego zespół Busfor.pl nie mógł nie opowiedzieć o wyjeździe do tego miasta. Znaleźliśmy minimum 5 powodów żeby się tam wybrać. Zaopatrz się w aparat fotograficzny, dobry nastrój, wygodne obuwie i w drogę!

Kamieniec Podolski na przestrzeni wieków był politycznym, ekonomicznym i kulturalnym centrum Podola. Dzięki swojemu niezwykłemu położeniu nad Kanionem Smotryckim, widok miasta z góry przypomina literę omega.

1. Spacer po Starym Mieście

1

Warto rozpocząć wycieczkę od centrum i zobaczyć miejski ratusz. Następnie kościół katedralny świętego Piotra i Pawła, którego osobliwością jest minaret o wysokości 36 metrów, wybudowany w XVII wieku po tym, jak miasto zostało podbite przez Turków, a kościół został zamieniony w meczet. W konsekwencji, gdy do kościoła został przywrócony katolicyzm, na minarecie postawiono figurę Bogurodzicy.

Pośród innych interesujących miejsc jest ormiańska studnia w centrum Starego Miasta, kościół św. Trójcy zakonu trynitarzy, ormiańska cerkiew nikołajewska (Zwiastowania), Baszta Kuśnierska (baszta Batorego) z Bramą Wietrzną, cerkiew Podwyższenia, kościół św. Mikołaja zakonu dominikanów (obecnie zakon męski ojców paulinów), sobór Aleksandra Newskiego.

2. Kanion Smotrycki

2

Niezwykły Kanion Smotrycki prezentuje niezwykłe twory natury z okresu syluru w połączeniu z rzadką florą i fauną. Historia jej występowania obejmuje ponad dwa miliony lat! W przeszłości kanion był obronną tarczą Kamieńca, w końcu okrążą on Stare Miasto łukiem.

3. Zamkowy (turecki) most

3

Most ten nazywają jednym z siedmiu cudów miasta, uchodzi za pamiątkę architektoniczną o znaczeniu narodowym. Most łączy Stare Miasto z twierdzą nad kanionem. Istnieje hipoteza, że został zbudowany jeszcze przez Rzymian na początku II wieku.

4. Stara twierdza

4

Najbardziej znany zabytek w mieście. Główna broń obronna w kompleksie umocnień Kamieńca. Każda z baszt, podziemia, galeria, ściany i kazamaty mają swoją szczególną historię i przeznaczenie. Proponujemy skorzystanie z usług przewodnika, który opowie wszystko ze szczegółami.

5. Spacer po nocnym mieście

5

Gdy zapada zmrok, miasto przeobraża się i staje się wyjątkowo romantyczne. Dlatego obowiązkowo zrób spacer po ulicach i zwyczajnie odpoczywaj. Po drodze z twierdzy możesz przejść się do Mostu Zakochanych - bardzo możliwe, że tam zostawisz swoje serce.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów