Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
01.12.17484

Porady podróżników ze stażem dla początkujących

0

Są turyści, którym nie trzeba mówić czym jest Ryanair albo jak zaoszczędzić. Nie tylko wiedzą lepiej od innych w jaki sposób ograniczyć budżet, ale są także gotowi podzielić się swoimi sprawdzonymi sposobami. Nie dziękuj :)

Jak bezpłatnie zjeść w innym kraju

1

Wybierz jedną z tych małych kawiarni, w których zawsze panuje specyficzna atmosfera. Poproś o menu po angielsku, sprawdź czy nie ma w nim błędów - bardzo często są. Zaproponuj korektę menu, tłumacząc je na angielski albo na dowolny język, który znasz. Jeśli masz przy sobie notebooka, zgraj tłumaczenie na pendriva albo napisz je ręcznie. Dobrze napisane menu przyniesie większą sprzedaż, a Tobie w ramach wdzięczności za ten przyjemny, twórczy trud mogą podać śniadanie, obiad albo kolację. A może wszystko naraz jeśli się uda :)

Jak bezpłatnie wejść do Disneylandu

2

Większą część roku paryski Disneyland jest otwarty do 22, dlatego śmiało można tam spędzić i trzy czwarte dnia. Na lewo od wejścia znajdują się bramy wyjściowe - podejdź do nich (przy wyjściu znajduje się także bezpłatna toaleta, więc nie wzbudzisz podejrzeń) i poproś wychodzących ludzi o bilet. Większość z nich spędziła tam dzień od samego rana i już nie zamierza wracać, a bilety są ważne przez dobę i pozwalają wielokrotnie wchodzić i wychodzić z parku.

Jak zaoszczędzić na zakwaterowaniu

3

Nie bój się szukać zakwaterowania poza centrum, zwłaszcza jeśli jesteś w Europie. W wielu przypadkach zakwaterowanie na mapie może wydawać się bardzo daleko, ale w praktyce to 15-20 minut piechotą. Spaceruj! Poza tym, że w tego typu rejonach można spróbować prawdziwie tradycyjnej kuchni bez kosmicznych, turystycznych cen.

Jak zaoszczędzić na muzeach

4

Przed wycieczką ściągnij audioprzewodnik na swoje sprzęty elektroniczne, na przykład idąc do Luwru zaoszczędzisz dzięki temu 5 euro. Wszystkie są w bezpłatnym dostępie na iTunes i Google Play. I tutaj nie zapomnij poprosić wychodzących z muzeum o ich bilet - w ten sposób można wejść do muzeum bezpłatnie, tak jak do Disneylandu.

Jak zaoszczędzić miejsce w walizce

5

Jeśli odzież zwiniesz w ruloniki, to po pierwsze zaoszczędzisz miejsce, po drugie nie będzie wymagała prasowania - często jedynie potrzebuje powisieć jeden dzień na wieszaku. Po trzecie, w takie odzieżowe wałeczki możesz bezpiecznie zawinąć chociażby butelki.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów