Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
26.06.181455

Czego potrzeba żeby podróż przebiegła perfekcyjnie?

1

Wszyscy marzymy o idealnym urlopie. Siedząc w swoich biurach z radością szukamy porad i informacji dotyczących kraju, do którego się wybieramy w trakcie kolejnej podróży. Na ogół jest ich tysiące, ale rzadko kiedy pojawiają się sugestie czego nie robić. Dziś opowie o tym zespół Busfor.

Podajemy 10 najbardziej rozpowszechnionych i poważnych błędów, których nie należy powtarzać w trakcie swoich podróży.

1. Wyjazd bez ubezpieczenia

1

“A co takiego może mi się stać?…” - jeśli z takim myśleniem wyruszasz w podróż, najprawdopodobniej popełniasz jeden z najbardziej rozpowszechnionych błędów podróżniczych. . Błąd ten tak naprawdę ma podwójne podłoże. Pierwszą jest kwestia finansowa, ludzie na ogół nie chcą tracić pieniędzy na usługi z których “nie skorzystają”, bywa też, że turysta nieraz kupił bilet za ostatnie pieniądze, a na ubezpieczenie już może nie wystarczyć. Drugim problemem jest zwykłe zapominalstwo.

Jak sobie z tym radzić? Zapamiętać prostą kwestię - polisa jest tak samo ważna jak paszport, nie wolno wychodzić bez tych dokumentów. I zdecydowanie lepiej po podróży wyrzucić umowę ubezpieczenia do kosza niż z powodu niewielkiego wypadku płacić tysiące dolarów za usługi medyczne w innym kraju.

2. Zapominanie o rodzinie

2

Często jesteśmy tak zaaferowani podróżą, że zapominamy o najważniejszym, czyli o naszych bliskich, którzy zostali na drugim końcu planety.

W grafiku aktywnego odpoczynku, gdy każda minuta jest poświęcona na nowe atrakcje, nie zapomnij o wydzieleniu minuty na telefon czy smsa do swoich rodziców i przyjaciół, żeby nie dawać im powodów do zmartwień i poczucia, że o nich zapomniałeś.


3. Ignorowanie punktów informacji turystycznej

3

Przed wyjazdem obowiązkowo sprawdź adres biura informacji turystycznej i zapisz sobie ten adres. Powinien stać się pierwszym przystankiem podczas Twojej podróży, zwłaszcza jeśli absolutnie nic nie wiesz o mieście do którego się wybierasz.

Podstawowym zadaniem biura informacji turystycznej jest przedstawienie praktycznych porad dotyczących miejsca, w którym obecnie się znajdujesz. Koniecznie weź mapę, broszury, sprawdź jakie wydarzenia czy festiwale odbędą w trakcie Twojego pobytu. Jeśli nie wiesz gdzie się zatrzymać, zjeść, jak gdzieś dojechać, pracownicy informacji turystycznej z pewnością pomogą.

4. Brak gotówki w lokalnej walucie

4

Choć technologia zdecydowanie ruszyła naprzód i praktycznie wszędzie można zapłacić kartą, nie zapomnij po przylocie na lotnisko wymienić trochę pieniędzy. Przydadzą się w miejscach, gdzie płatność kartą nie jest akceptowana - na przykład na jarmarku, w transporcie miejskim albo … w toaletach :)


5. Brak zapasowej karty płatniczej

5

Zawsze miej ze sobą zapasową kartę na wypadek zgubienia czy kradzieży. Jeśli doszło do podobnego pechowego zbiegu okoliczności, po prostu skorzystaj z usług bankowości elektronicznej i przelej pieniądze z konta powiązanego z utraconą kartą na konto powiązane z zapasową kartą. Przede wszystkim nie wolno nosić wszystkich kart i gotówki w jednym miejscu. Jeśli zatrzymałeś się w hotelu, zostaw jedną kartę w sejfie, a drugą noś ze sobą.

6. Brak kopii dokumentów

6

Podobnie jak z kartą, w wypadku kradzieży lub utraty dokumentów, zawsze dobrze mieć ich kopię.


7. Odmowa spróbowania lokalnych potraw

7

Kulturę kraju często poznaje się przez jedzenie. Przywykłeś do jedzenia pierogów, a we Włoszech wszędzie tylko spaghetti? Może to czas na to, aby w końcu wyjść ze strefy komfortu i znaleźć coś nowego dla siebie. Może Ci się spodobać, a jeśli nie, to po powrocie do domu masz w zapasie interesującą historię o tym, jak i czym żywią się lokalni mieszkańcy. W końcu nikogo nie interesują opowieści o tym jak zjadłeś cheeseburgera w McDonaldzie.

8. Nie nauczenie się kilku słów w lokalnym języku

8

Oczywiście nie chodzi o to, żeby od razu zapisywać się na kursy chińskiego jeśli jedziesz do Chin. Lokalni na ogół nie oczekują biegłości językowej, ale znajomość kilku podstawowych fraz bywa przydatna. “Cześć”, “jak się masz?”, “dziękuję” pomogą zdobyć sympatię i wywołać uśmiech u mieszkańców kraju, który odwiedzamy.


9. Jazda “na gapę”

9

Można oczywiście sprawdzić do jakiego stopnia ma się szczęście i nie zapłacić za przejazd, ale w tym wypadku często działa zasada złośliwości rzeczy. Nawet jeżeli nigdy nie spotkałeś kontrolerów za granicą i tylko raz nie zapłaciłeś, to może się okazać, że nagle się blisko z nimi zapoznasz.

Jeśli nie zapłacisz kary, możesz być gotowy na problemy prawne czy na przykład problemy z wyrobieniem wizy gdy za kolejnym razem będziesz chciał wyjechać do danego kraju.

10. Nieznajomość zasad przewozu bagażu

10

Jeśli nie chcesz wyrzucić do kosza ulubionych perfum Diora których objętość przekracza 100 ml, to nie zabieraj ich ze sobą jako bagaż podręczny. Za każdym razem gdy ludzie muszą pożegnać się ze swoimi ulubionymi rzeczami na lotnisku, powstaje pytanie dlaczego nie udało im się poświęcić kilku minut na dokładne przeczytanie informacji.

Przyjemnych, bezbłędnych podróży! :)

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów